blog
blog
blog
blog
17-18 Kasım 2022 - Denizli/ TÜRKİYE

5. Ulusötesi Proje Toplantısı

“Unuttuysanız Tıklayın (REMEM)”nin 5. ve son ulusötesi toplantısı 17-18 Kasım 2022 tarihlerinde Denizli'de gerçekleştirildi. REMEM projesi, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ K2 "Yetişkin Eğitimi Alanında Yenilik ve İyi Uygulamaların Değişimi için İşbirliği / Stratejik Ortaklıklar" kapsamında desteklenmektedir.

Toplantıya ve toplantı sonrasında gerçekleştirilen panele tüm proje ortakları katılmıştır. Proje koordinatörlüğünü Pamukkale Üniversitesi, Türkiye'den Kırklareli Üniversitesi ve Denizli İnovasyon Derneği (DİDER), İtalya'dan COSVITEC Societa Consortile Arl ve Cluj Teknik Üniversitesi, Romanya'dan Napoca proje ortakları toplantıya katılmıştır. Son toplantıda proje tüm çıktıları ve faaliyetleri ile değerlendirildi.

Toplantıda proje kapsamında planlanan proje çıktılarının yanı sıra bir de çocuk kitabı tanıtıldı. Böylece REMEM projesinin çıktıları şu şekilde olmuştur:

O1- Mevcut mobil uygulamaların derlenmesi ve raporlanması
O2 - Mobil uygulama geliştirme
O3 - Mobil uygulama kullanım kılavuzunun hazırlanması
O4 - Yakınlar için bilgi defteri hazırlanması
O5 - Çocuk kitabı

"Türkiye'de ve Avrupa'da Alzheimer Hastalığına Yaklaşımlar" paneli 17 Kasım 2022 (Perşembe) saat 14:00'de PAÜ Teknoloji Fakültesi'nde Assist Prof Dr Evren ÇAĞLARER modaratörlüğünde gerçekleştirilmiştir.

Konuşmacılar: Assoc Prof Dr .Gratiela Dana BOCA (Cluj Napoca), Aniello GERVASIO (Cosvitec), Prof Dr Veliddin KALINKARA (Pamukkale Ünv.), ve Prof Dr Şahin KAPIKIRAN (Pamukkale Ünv.).

Panelde katılımcılara projenin tüm çıktıları hakkında da bilgi verildi.