blog
blog
blog
blog
21-22 Ekim 2021 - Napoli / İtalya

2. Ulusötesi Proje Toplantısı

Projede tamamlanan ve devam eden işler konuşuldu. 1 yıllık uzatma nedeniyle proje takviminin son durumu da görüşüldü. Ardından Dr Evren Çağlarer, Boca Gratiela Dana ve Aniello Gervasio, İbrahim Çakır tarafından REMEM Partners Sunumları gerçekleştirildi. 2 yıllık proje süresince, ortaklarımız tarafından gerçekleştirilen yaygınlaştırma faaliyetleri ve toplantılar hakkında diğer ortaklara bilgi verildi.

Projenin genel ilgisi ve yaygınlaştırma faaliyetlerinin etkinliği değerlendirildi. O4 kitap bölümlerinin gözden geçirilmesi ve tartışılması ile anket sonuçlarının ve tamamlanmış bölümlerin değerlendirilmesini içeren sunum Prof. Şahin Kapıkıran tarafından yapılmıştır. Tüm bölümler tek tek gözden geçirilmiş, projenin amaç ve kapsamına göre hangi düzenlemelerin yapılması gerektiği tüm ortaklar tarafından tartışılmıştır.

DİDER tarafından yapılması gereken 14. ve 15. bölümlerin Kasım ayı sonuna kadar, önerilen ve mutabık kalınan düzeltmelerin ise diğer ortaklar tarafından 15 Aralık'a kadar tamamlanmasına karar verilmiştir. Tüm bölümlerin tamamlanmasının ardından 2022 Ocak ayı sonuna kadar redaksiyon ve çeviri işlemlerinin tamamlanmasına, Şubat 2022'de PAÜ tarafından kitapların ISBN numaraları alınarak online olarak yayınlanmasına karar verildi.

Kitap bölümleri ile ilgili doldurulan anket değerlendirilmiştir. O4 için tamamlanan anketin sonuçları A Işıtan, GD Boca ve A Gervasio tarafından sunuldu ve ulusal sonuçlar arasındaki farklılıklar ve benzerlikler tartışıldı. Her ortağın excel'deki değerlendirme sonuçlarını google drive'daki O4 klasörüne eklemesine ve Gratiela Dana Boca tarafından istatistiksel olarak değerlendirilmesine karar verildi. Değerlendirme sonuçlarının bilimsel makale olarak yayınlanmasına karar verildi.

2. Newsletter TR

2. Newsletter EN

2. Newsletter IT

2. Newsletter ROU