blog
blog
blog
blog
23-24 Haziran 2022 - Baia Mare / ROMANYA

4. Ulusötesi Proje Toplantısı

“Unuttuysan Tıkla (REMEM)”nin 4. Uluslarötesi toplantısı 23-24 Haziran 2022 tarihlerinde proje ortağı Cluj-Napoca Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde ROMANYA Baia Mare'de gerçekleştirildi.
Toplantıya tüm ortaklar katıldı: Pamukkale Üniversitesi'nden Arzum ISITAN ve Şahin KAPIKIRAN, DİDER'den Şaban VAROL ve Volkan GESUR, COSVITEC'ten Aniello GERVASIO; KLU'dan Evren ÇAĞLARER, Gülcan İNER ve Fırat ÖZCAN ve U.T.Cluj Napoca'dan Gratiela Dana BOCA.

Dördüncü toplantıda ortaklar, uygulama projesinin sonunu dikkate alarak proje için tamamlanmış ve devam eden faaliyetleri analiz ettiler. Toplantı detayları ve toplantıda alınan kararlar şöyle:
Arzum IȘITAN (PAU) müdür koordinatörü olarak kitabın 17. Bölümlerini akrabalar için sunar ve son incelemeden sonra Eylül ayında kitap için bir ISBN'nin alınacağını onaylar. Geribildirime göre İngilizce versiyonu mümkün olacaktır.

Proje son aylarda olduğu ve projenin bitimine yakın olduğu için, yönetici koordinatör Arzum İȘITAN, belgelerin gerekliliğini ve her bir ortak için proje maliyetlerini bir kez daha hatırlatmış, çıktı ve format raporu ve nihai sonuçlara vurgu yapmıştır. . Ayrıca proje çıktıları, pandemi döneminin proje sürecini etkilemiş olmasına rağmen ortaklar arasındaki iyi işbirliği kanıtlanmış oldu.

Son toplantı 16-17 Kasım 2022 tarihlerinde Denizli'de Pamukkale Üniversitesi'nde Denizli'de yapılacak bir çalıştay olarak gerçekleştirilecektir.

Panelleri 2 gün boyunca kuruyoruz, ilk gün ortaklar İtalya, Romanya ve Türkiye tarafından yapılan projenin açık özel sunumu. Final çalıştayında mobil uygulama ve bilgilendirme kitabı kullanımının aktarılması için dernekler, işletmeler, politika yapıcılar ve girişimciler gibi paydaşlara projenin sonuçları sunulacaktır. İkinci gün için öğrenci izleyicileri ve davetli uzmanlar arasında beyin fırtınası etkinliği yapılacaktır.

Nihai kapanıştan sonra yarım günlük bir Maramures Turu yaptık ve projenin nihai sonucu olarak Baia Sprie ve Sighetul Marmatiei'den yaşlılar için özel rejenerasyon ve sağlık merkezleri belirledik ve sahada teorik ve pratik faaliyetler arasında bir köprü oluşturduk.